19.10.2017 - Suluova'nın Şehir ve Firma Rehberi Portalı

ŞEKER CAMİDE ÇOCUKLAR KURAN ÖĞRENİYORLAR

Suluova Şeker Camiide okulların kapanmasıyla açılan kuran eğitimi ve din derslerinin verildiği kurs son hızıyla devam ediyor. Cami İmamı Yunus Fırat yaz kuran kursuna çocuklarımız büyük ilgi gösterdiler dedi.

Şeker Cami İmamı Yunus Fırat ve Müezzin Mustafa Kara tarafından  Okulların kapanmasından sonra Camide açılan yaz kursuna katılan öğrencilere verilen  dini eğitimlere öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.Çocuklar hem kuran öğreniyor hemde dini eğitimleri öğrenerek  yaz tatillerini boş geçirmemiş oluyor. Camii görevlileri Yunus Fırat ve Mustafa Kara öğrencilerle yakından ilgilenerek onları sıkmıyor ve dersler son derece keyifli geçiyor. Ayrıca çocuklar  camide dini eğitimleri aldıkları hocalarını çok seviyorlar.

Cami Din Görevlisi Kara, “Kurslara kayıtlarımız devam ediyor. İlk gün 40 çocuk kayıt yaptırdı. Ramazandan sonra bu sayının iki katına çıkacağını düşünüyoruz. Çocukların Kur’an ve temel dini bilgiler öğrenmeleri ve cami kültürüne alışmaları sağlıklı bir toplumun oluşması açısından önemli.” diye konuştu.

Kur’an’ı kerim dersi almanın güzel bir duygu olduğunu belirten çocuklar, “Camiye ilk geldiğimde Kur’an’ı bilmiyordum. Hocalarımızın yardımı ile şuan Kur’an’a geçtim. Camiye gelmeyi ve Kur’an dersi almayı çok seviyorum. Kur’an dersi ile birlikte aynı zamanda Peygamber Efendimizin hayatı başta olmak üzere diğer dini bilgileri de öğreniyoruz.”ifadelerini kullandı.


"GÖNLÜMÜZ BİR, SOFRAMIZ BİR"
YENİ AMASYASPOR HOCASINI BULDU
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ