19.10.2017 - Suluova'nın Şehir ve Firma Rehberi Portalı

Hafızlık yarışması Türkiye finali Amasya’da yapıldı

2017 Kur’an kursu öğrencileri arası Hafızlık Yarışması Türkiye Finali Amasya’da yapıldı.

Fatih Camiinde gerçekleşen Türkiye Finaline Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

7 Hafızın birinci olmak için yarıştığı final yarışmasında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: “en hayırlı yarışma için burada toplanmış bulunuyoruz. Güçlünün zayıfı ezdiği, merhametin kaybolduğu bir cahiliye toplumunun varlığını hepimiz biliyoruz. Rabbimizin bir elçi seçerek, o elçiye son kitabı göndermesiyle dünyanın en güzel toplumunun ifşa edildiğini de biliyoruz. Kuran insanı ve inanan toplulukları yücelten bir kitaptır. Medeniyetler kurmasında, zor zamanlardan çıkmasında, istiklal mücadelesi dönemlerinde em büyük imkanı ve motivasyonu inandığı kitabı kuranı kerim olmuştur” dedi.

Jüri üyeleri İbrahim Yılmaz, Davut Kaya ve Ali Özgelen’in değerlendirmeleri sonunda birinci Manisa Akhisar’dan İbrahim Onavcı, ikinci Trabzon Afşin’den Muhammed Esadcan olurken üçüncü İstanbul Bayrampaşa’dan Mehmet Emin Fala oldu. İlk üçe girenler ödüllerini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve protokol üyelerinden aldı. Yarışma okunan duanın ardından son buldu. 


SULUOVALI MADENCİNİN ORGANLARI UMUT OLDU
ŞEHİDİMİZİN İKİZ KARDEŞİ KAZADA VEFAT ETTİ
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ